pokaż wyszukiwarkę kredytów

Tani kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Kredyty hipoteczne udzielane są najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości. Zobacz porównanie kredytów hipotecznych i wybierz najkorzystniejszy.

Podział kredytów hipotecznych, możemy przeprowadzić ze względu na cel.

  • kredyt hipoteczny (środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości),
  • kredyt budowlano-hipoteczny (środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera),
  • pożyczka hipoteczna (środki są przekazywane na dowolny cel - niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

Podział dokonuje się również ze względu na walutę, w jakiej otrzymamy kredyt, a mianowicie dostępny jest kredyt hipoteczny w walucie krajowej lub denominowany, czyli kredyt udzielany w walucie krajowej, ale w dniu podpisania umowy jego wartość jest przeliczana na walutę obcą (np. EUR, USD, JPN, CHF) według bieżącego kursu. Jedną z popularniejszy ofert tego typu na rynku jest w dalszym ciągu kredyt hipoteczny we frankach.

Możemy ponadto wyodrębnić kredyty hipoteczne wg typów spłacanych rat i wtedy mówimy o ratach ze zmiennym lub stałym oprocentowaniem. Więcej informacji o kredycie na nieruchomość, opinie klientów, porady, szczegóły, jak prezentują się koszty kredytu hipotecznego oraz jak wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny, znajdziesz w naszym serwisie. Wyszukaj potrzebnych informacji w dziale kredyty hipoteczne poradnika finansowego lub sprawdź kredyt hipoteczny na forum.

Najlepsze kredyty hipoteczne według Comperia.pl