pokaż wyszukiwarkę kredytów

Kredyt konsolidacyjny (konsolidacja kredytów)

Kredyt konsolidacyjny, inaczej konsolidacja kredytów, pozwala szybciej i łatwiej spłacić zadłużenia w kilku bankach. Bank reguluje zobowiązania kredytobiorcy przelewem (bezgotówkowo) lub wypłaca gotówkę. Zobacz oferty i weź tani kredyt konsolidacyjny.

Bank wyznacza termin dostarczenia potwierdzeń uregulowania spłacanych zobowiązań. Ze względu na ryzyko banku najczęściej pieniądze wypłacane są przelewem.

Standardowym zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest hipoteka na posiadanej nieruchomości, co wynika zwykle z faktu wysokiej wartości kredytu. W wielu przypadkach banki wymagają, aby przynajmniej jeden ze spłacanych kredytów miał przeznaczenie mieszkaniowe. Okres kredytowania jest stosunkowo długi, w niektórych przypadkach może on nawet wynieść 30 lat.

Obecnie wiele osób decyduje się na konsolidację kredytów, co umożliwia im spłacenie wszystkich zadłużeń na promocyjnych warunkach.

O kredycie na spłatę zobowiązań można przeczytać w dziale kredyty konsolidacyjne poradnika oraz w dziale kredyty konsolidacyjne forum.