Wyobraźmy sobie taką sytuację: jesteśmy w posiadaniu jakiejś rzeczy, codziennie z niej korzystamy, a dostajemy za nią pieniądze. Brzmi dość dobrze, prawda? Szczególnie, gdy nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki. Emerytura hipoteczna jest nowym narzędziem finansowym,

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, zazwyczaj musimy je dostosować do swoich potrzeb, często wyremontować. W tym przypadku najlepiej uwzględnić potrzebną kwotę podczas składania wniosku o kredyt na zakup mieszkania.

A co jeśli decyzję o remoncie...

Wybór kredytu na kupno domu czy mieszkania nie jest prosty. Kredyt hipoteczny to długotrwałe, wieloletnie zobowiązanie i trzeba je dobrze przemyśleć. Co należy zrobić, by wybrać najlepszy kredyt na kupno mieszkania?

Po pierwsze koniecznie trzeba...

Kredyt mieszkaniowy to jeden z najtańszych i najszybszych sposobów na zakup własnego mieszkania. Produkt ten zyskał popularność za sprawą wysokich opłat za wynajem mieszkań oraz dostępności kredytów hipotecznych.

Warto pamiętać, że kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie...

Poniżej można znaleźć listę najważniejszych pojęć przydatnych przed podjęciem decyzji o składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Słownik haseł związanych z kredytem hipotecznym pomoże łatwiej wziąć kredyt hipoteczny.

Aneks

Aneks – dokument wprowadzający zmianę do umowy...

Program "Rodzina na swoim" wspiera rodziny oraz osoby samotnie wychowujące dzieci, oferując im preferencyjne kredyty z dopłatami. Polega to na tym, że w pierwszych ośmiu latach okresu kredytowania Skarb Państwa spłaca część odsetek należnych bankowi.

Odwrócony kredyt hipoteczny to instrument finansowy polegający na podpisaniu umowy między kredytobiorcą i instytucją kredytującą np. bankiem, na mocy której kredytobiorca ustanawia zabezpieczenie hipoteczne na nieruchomości na rzecz tejże instytucji w zamian za określoną sumę...

Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem? Jak poprawić swoją zdolność kredytową? Czy można negocjować zapisy w umowie kredytowej? Czy w trakcie spłacania kredytu można zmienić jego warunki? To jedne z najczęściej pojawiających się pytań wśród...

Kredyt mieszkaniowy jest znaczącym obciążeniem dla domowego budżetu na długie lata. Przedstawiamy najważniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.

  1. Ryzyko zmiennej stopy procentowej

    Wszystkie kredyty mają oprocentowanie zmienne. Oznacza to, że...